ET RU
Helistame tagasi 53870751

Eesti autoturg: olukord ja järeldused

Eesti autoturg: olukord ja järeldused

Kõrvalt on asju alati huvitav vaadata, on ju millegi eelistest ja puudustest sageli võimatu aru saada, kui ei ole, millega võrrelda. Mis seisus on Eesti autoturg? Kas auto ostmineTallinnas on lihtne? Kuidas on autode müügiga lood teistes riikides? Neile ja teistele küsimustele püüamegi vastata.

Kasutatud autoMujal

Maailma autoturg on väga ebaühtlane. Riikidel võib olla ühine piir ja üks keel, kuid autohinnad  uskumatult erinevad. Need, kes pole kunagi Ameerikas käinud ja üritanud sealt autot osta, arvavad, et see on imelihtne. Tõepoolest, enamuse USA linnade ülesehitus eeldab, et perekonnas on isiklik sõiduvahend, aga soovitavalt isegi mitu. Paraku näitab statistika, et kasutatud autode turg Ameerikas on kõvasti kokku kuivanud, kuna sagenenud on pettusejuhtumid eraisikute seas, autosalongid on hinnad lakke tõstnud, ostjad aga langetavad valiku uute elektriautode kasuks, mis ei ole veel jõudnud massiliselt järelturule tungida.

Vene autoturg ei allu kaootilise hinnakujunduse, remondi madala kvaliteedi ja müüjate minimaalsegi aususe puudumise tõttu üldse mingile tõsiseltvõetavale statistikale. Näiteks on erakuulutuste hulgast väga raske leida kasutatud autoodomeetri näiduga üle 200 000 km. Isegi vanakesed Audi 80, mida on võimatu vaadata ilma, et pisar silma tuleks, on müügil väidetava läbisõiduga 98 000 kilomeetrit. See sama puudutab ka hindu järelturul, sest vene müüjad on ju millegipärast veendunud, et nende kullake pole ka 5-aastase pideva kasutamise järel hinnas kopikatki kaotanud.

Euroopa autoturg tervikuna ei erine kuigivõrd Eesti omast, või kui, siis ehk ainult selle poolest, et Eestis saab auto kätte märksa odavamalt ja kiiremini.

 Kasutatud autoMeil

Autode müük Eestis ei ole ülikasumlik ettevõtmine ja järelikult esineb automaatselt vähem ka erinevat sorti valet ja kelmust. Väike turg tähendab alati suurt konkurentsi, madalamaid hindu ja hirmu saada külge halb maine. Kui viis inimest ostab Eestis autoturult auto ja kolm neist puruneb, võib see autoturg õige pea uksed kinni panna. Kasutatud autodega Tallinnas on sama lugu  ühe linna piires levib informatsioon veelgi kiiremini.

Lisaks konkurentsile iseloomustavad kohalikku turgu pidev hool oma sõiduki eest ning mugav arvepidamine tehnoülevaatuste ja avariide üle. Eestlased hoolitsevad oma neljarattaliste sõprade eest pedantselt, suur läbisõit aga pole midagi hirmsat, sest teed on meil üsna heas korras ja ranged kiirusepiirangud ei võimalda mootorist kõiki mahlu välja pigistada. Kui te aga auto välimust ei usalda, tulevad alati appi VIN-koodi järgi kontrollimise online-teenused.

Täna on Eesti autoturg nii uute kui kasutatud autode müügipakkumistest üleküllastunud. Siiski võite kindlad olla, et meie aitame teil leida ideaalselt sobiva variandi, sest teie auto – see ei ole pelgalt liikumisvahend, see on tõeline sõber ja abimees. Valige sõpru targalt – NP Autod aitab teid!

Viimased saabumised