ET RU
Helistame tagasi 53870751

Kuidas pikendada autoaku tööiga?

Kuidas pikendada autoaku tööiga?

Autoaku on auto element, mis on süsteemis olemas olnud alates esimese auto loomisest. Autoaku on kogu autoelektroonika muutumatu energiaallikas. Seetõttu tunnevadki autohuvilised nii suurt huvi, kuidas selle kasutusiga pikendada.

Autoakust rääkides tasub mainida, et vaatamata suhteliselt lihtsale tööpõhimõttele on sellel süsteemi elemendil võtmeroll, et saaksite üldse paigalt liikuda. Seega, kui teie auto aku on tühi või on muutunud kasutuskõlbmatuks, ei tööta ei süütesüsteem ega lukustussüsteem. Miks aga autoakud kasutuskõlbmatuks muutuvad? Ja kuidas nende kasutusiga pikendada? Sellest edasi räägimegi.

Miks muutuvad autoakud kasutuskõlbmatuks?

Vaatamata autoakude tähtsusele sõiduki normaalses töös, kuluvad ka need ja võivad muutuda kasutuskõlbmatuks. Põhjusi, miks teie auto aku elumärke ei ilmuta, on palju. Osa neist on täielikult autoomaniku südametunnistusel, teised samas on iga aku jaoks täiesti loomulikud protsessid.

Rääkides sellest, mis põhjustab autoaku rikkeid, tasub mainida järgmisi.

  • Plaatide sulfatsioon

Plaatide sulfatsioon tekib seetõttu, et aku on pikka aega laadimata jäetud. Kui aku on tühi, sadestuvad plaatide aktiivpinnale keemiliste reaktsioonide tulemusena tekkinud sulfaadid. Sõiduki regulaarne kasutamine ja perioodiline laadimine aitavad vältida sulfatsiooni teket.

  • Lühis

Lühis võib aku sees tekkida korpuse vigastuse, ebaõige ühendamise või kulunud komponentide tõttu. Jälgige hoolikalt aku ja juhtmete seisukorda ning vältige füüsilisi mõjutusi, mis võivad lühise põhjustada.

  • Kõrged temperatuurid

Kõrge temperatuur võib kiirendada aku isetühjenemise protsessi ja põhjustada selle ülekuumenemist. Auto parkimine varju, soojusisolatsioonimaterjalide kasutamine või isegi akule termokatte paigaldamine aitab vältida soovimatut ülekuumenemist.

  • Laadimisseadme rike

Vale laadija kasutamine või vale laadimine võib põhjustada aku ülekoormuse või vastupidi alalaadimise. Kasutage laadijat, mis vastab teie aku näitajatele ja jälgige laadimisprotsessi.

  • Loomulik kulumine

Isegi hoolika ja korrapärase hoolduse korral kulub aku aja jooksul loomulikult. Tootjad soovitavad akusid perioodiliselt vahetada vastavalt nende kasutusajale. Selle soovituse järgimine aitab vältida ootamatuid probleeme ja tagab akusüsteemi tõrgeteta töö.

Autoakude rikete põhipõhjustest aru saamine ja ennetavate meetmete tarvitusele võtmine aitavad säilitada akude tõhususe ja pikendada eluiga, tagades teie sõiduki tõrgeteta töö.

Saime teada, miks autoakud rivist välja lähevad ja andsime isegi paar lühikest näpunäidet, kuidas loetletud probleemidega mitte kokku puutuda. Aga kas autoaku eluiga on võimalik kuidagi pikendada ja kui jah, siis mida selleks teha?

Kuidas autoaku kasutusiga pikendada?

Autoaku optimaalses seisukorras hoidmine on teie sõiduki usaldusväärse töö võti. Siin on mõned kasulikud näpunäited aku eluea pikendamiseks.

  • Kontrollige regulaarselt elektrolüüdi taset

Säilitage igas akuelemendis õige elektrolüüdi tase. Vajaduse korral lisage juurde destilleeritud vett.

  • Vältige sügavtühjenemisi

Püüdke vältida aku täielikku tühjenemist. Sügavtühjenemised lühendavad selle kasutusiga. Laadige akut regulaarselt, eriti kui autot pikemat aega ei kasutata.

  • Hoidke laengut külmadel aastaaegadel

Madal temperatuur võib vähendada aku tõhusust. Hoidke seda laetuna, eriti talvel, et minimeerida külmumise ja mahtuvuse vähenemise ohtu.

  • Kasutage sõidukit regulaarselt

Auto regulaarne kasutamine aitab hoida aku heas töökorras. Võimalusel vältige auto pikaks ajaks seisma jätmist.

  • Kontrollige korpuse ja klemmide seisukorda

Vaadake aku korpus regulaarselt üle korrosiooni suhtes ja veenduge, et klemmid on kindlalt kinnitatud. Hea kontakti tagamiseks puhastage klemme oksiididest.

Auto aku eest hoolitsemine on teie sõiduki töökindluse võti. Regulaarse hoolduse korral ja järgides lihtsaid hooldussoovitusi, te mitte ainult pikendate aku eluiga, vaid säilitate ka kogu auto elektrisüsteemi tõrgeteta töö. Pidage meeles, et ennetav akuhooldus on investeering teie sõiduki töökindlusse ja meelerahusse pikkade sõitude ajal.

Viimased saabumised