ET RU
Helistame tagasi 53870751

Kõik, mida tasub teada rehvide õigest hoiustamisest

Kõik, mida tasub teada rehvide õigest hoiustamisest

Talv on möödas, autol on jälle suverehvid all. Aga kus hoiustada nüüd talvekomplekti? Kuidas pikendada rehvide tööiga? Vaatame, kuidas rehve õigesti hoiustada, milliseid tingimusi tuleb täita?

Standardite järgi tuleb rehve hoiustada  küttekehadest vähemalt meetri kaugusel ja temperatuuril -30 kuni + 30 kraadi. Peale selle tuleb kindlasti kinni pidada teatud tingimustest rehvide deformatsiooni vältimiseks. Kuid on olemas nüansid, mis aitavad rehvide tööiga pikendada. Sellest järgnevalt räägimegi.

Rehvide hoiustamine ilma kilpideta

Kolm kohustuslikku tingimust on järgmised: niikuse, otseste päikesekiirte puudumine ja püsiv temperatuur. Paljud autojuhid ei suuda luua selliseid tingimusi ja hoiustavad rehve otse rõdul. See pole õige, sest UV-kiirgus kahjustab rehve. Kui rõdu on lahtine, siis saavad rehvid vihma käes märjaks. Hea lahendus on kuiv kelder garaažis. Just seal on püsiv temperatuur ja pime. Rehvid on soovitav põhjalikult puhtaks pesta ja eemaldada kõik kivid protektorist. Vaatlemisel võib näha, millised kahjustused või sisselõiked rehvides on.

Mis puudutab rehvide asendit, siis ilma kilpideta rehve hoitakse vertikaalses asendis. Neid ei tohi üles riputada ega üksteise peale panna. See deformeerib rehve. Rehve tuleb perioodiliselt kohapeal keerata, et tagada ühtlane koormus.

Rataste hoiustamine komplektina

Erinev on vaid rataste asend. Optimaalne variant on rattad kilpisid pidi üles riputada. Nii ei deformeeru kumm. Veel üks moodus on panna rehvid horisontaalselt üksteise peale.  Vahel tuleb neidki pöörata ja nende asendit muuta. Autopoodides müüakse spetsiaalseid katteid rataste hoidmiseks. Need päästavad tolmu ja mustuse eest. Siiski tuleb rehvid enne põhjalikult puhtaks pesta ja kuivatada. Katteid ei tohi tihedalt sulgeda, muidu tekib kondensaat, mis viib metalli korrodeerumiseni.

Rehvide „hotell“

Suurtes linnades on spetsiaalsed firmad, mis võtavad rehve hoiustada. Sellistes hotellides tagatakse kõik vajalikud tingimused, hoitakse püsivat temperatuuri. See on väga mugav – pole vaja otsida hoiustamise kohta, kui endal pole garaaži ega suvilat. Seejuures maksab 4 ratta hoiustamine  rehvide „hotellis“ suvel või talvel kõigest 30 eurot. Teenusega saab tutvuda veebilehel NPautod.ee

Viimased saabumised