ET RU
Helistame tagasi 53870751

Kuidas autot õigesti pesta

Kuidas autot õigesti pesta

Ühtede jaoks on auto ainult liikumisvahend, samas kui teiste jaoks on see tõeline väärtus, uhkuseasi ja loomulikult lemmikhobi. Me kõik teame, et autofänni  tähelepanelikkust saab hinnata tema auto seisukorra põhjal. Selleks, et hoida auto värvkate ideaalsena, ei piisa ainult ettevaatlikust sõidust, vaja on ka pidevat hoolitsust ja detailingut. Paraku ei tea kaugeltki kõik аuto valdajad, kuidas sõidukit õigesti pesta.

Võib näida kummaline, et mis selles auto pesemises siis nii tähtsat ja keerulist saab olla. Tundub, et kõik, mis tarvis teha, on külastada mõnda autopesulat ja maksta spetsialistidele nende töö eest. Päris nii see siiski pole. Lisaks kindlatele auto pesemise reeglitele on veel olemas terve autokemikaalide maailm, mis võivad teie auto värvkatet erinevalt mõjutada.

Seega võib valede kemikaalide valimine muuta teie auto värvi tuhmiks. Liiga lähedalt püstolist vahu pihustamine tekitada auto värvile isegi kriimud. Kuidas aga vältida taolisi tagajärgi ja tagada oma autole parim hooldus? Sellest järgnevalt räägimegi.

Milliseid vahendeid tasub auto pesemiseks kasutada

Enne kui auto pesemise viisides rääkida, tuleks täpsustada, millega seda pesta. Vaatamata levinud arvamusele, et kogu autopesutoodete valik piirdub vee ja pesuvahuga, ei ole see sugugi nii. Autokemikaalid on mitmemiljoniline tööstus, kust leiab vahendeid läike andmiseks, kaitsekihi moodustamiseks ja isegi salongi plastosade taastamiseks.

Sageli alustavad autojuhid tavalisest autopesula külastamisest, kuid lähevad ajapikku üle auto kere ja salongi iseseisvale hooldamisele. Sellist valikut on lihtne seletada, sest erinevaid pesuvahendeid autohoolduseks ja detailinguks pakuvad väga vähesed autopesulad. Milliseid tooteid aga läheb teil vaja, et oma autot kvaliteetselt pesta? Toome allpool ära nende nimekirja.

 • Šampoon kontaktivabaks pesuks

Šampooni kontaktivabaks pesuks kasutatakse auto pinnalt pori, tolmu ja muu saaste eemaldamiseks svamme ja lappe kasutamata. Šampoon kantakse auto pinnale veesurve all ja pestakse seejärel maha.

 • Käsipesušampoon

Šampooni käsipesuks kasutatakse püsivama mustuse eemaldamiseks auto pinnalt. Šampoon kantakse auto pinnale svammi või lapiga ja pestakse seejärel maha.

 • Kerepalsam

Kerepalsamit kasutatakse auto kere kaitsmiseks keskkonnamõjude eest. Palsam annab auto kerele läike ja vetthülgavad omadused.

 • Mootorišampoon

Mootorišampooni kasutatakse mootori puhastamiseks porist, õlist ja muust saastest. Šampoon kantakse harjaga mootori pinnale ja seejärel pestakse maha.

 • Veljepuhasti

Veljepuhastit kasutatakse auto velgedelt pori, pidurdustolmu ja muu saaste eemaldamiseks. Puhasti kantakse velgedele svammi või lapiga ja pestakse seejärel maha.

 • Klaasipuhasti

Klaasipuhastit kasutatakse pori, tolmu, putukate ja muu saaste eemaldamiseks auto klaasidelt. Puhasti kantakse klaasidele svammi või lapiga ja pestakse seejärel maha.

 • Kerevaha

Kerevaha kasutatakse auto pinna kaitsmiseks keskkonnamõjude eest ja läike andmiseks. Vaha kantakse auto pinnale svammi või lapiga ning hõõrutakse seejärel  laiali.

Loetletud vahendid on miinimum, mida auto kvaliteetseks hoolduseks vajate. Ei maksa siiski arvata, et kõik kontaktivabad autošampoonid või -palsamid toimiksid ühtmoodi. Autode pesukeemia turul on saadaval nii keskmine, kui kõrgem hinnasegment. Mida paremad tulemusi soovite saada, seda kallimaks detailinguvahendid teile maksma lähevad.

Lisaks spetsiaalsetele vahenditele tuleks teil enne autohooldusega tegelema asumist endale selgeks teha ka autopesumeetodid. Paljud autoomanikud usuvad naiivselt, et vahu pihustamine ja veega mahaloputamine on kvaliteetse autopesu jaoks piisav lahendus, kuid see pole päris nii.

Millega tuleks auto pesemisel arvestada

Teie auto on mehhanism, mida iseloomustab mitte ainult tehniline keerukus, vaid ka ilu. Disaini suurejoonelisuse esiletõstmiseks valitud mudelil tasub tähelepanu pöörata mõnedele näpunäidetele autopesuks. Toome nende loetelu allpool.

 1. Valmistage auto pesuks ette

Enne pesema hakkamist tuleb autolt eemaldada suurem praht, puulehed, oksad, kivikesed jne. Seda võib teha harja või luuaga.

 1. Peske autot varjulises kohas

Kui pesete autot päikese käes, kuivab vesi kiiresti ja te ei jõua mustust korralikult eemaldada.

 1. Kasutage pehmet vett

Kare vesi võib jätta auto pinnale valged triibud.

 1. Ärge kasutage liiga palju šampooni

Liigne šampoon võib raskendada mustuse eemaldamist.

 1. Kasutage sobivat svammi ja lappi

Svamm või lapp peab olema pehme ega tohi jätta kiude.

 1. Ärge kasutage karme harju

Karmid harjad võivad kriimustada värvkatet.

 1. Kandke peale kerepalsam

Kerepalsam kaitseb värvkatet keskkonnamõjude eest.

 1. Puhastage aknad

Auto klaasidele jääb sageli putukaid, pori ja tolmu. Kasutage klaaside puhastamiseks spetsiaalset klaasipuhastusvahendit.

 1. Katke auto vahaga

Auto vahatamine kaitseb värvkatet kriimustuste eest ja annab läiget.

Vaatamata iga üksiku soovituse lihtsusele võimaldavad need kõik koos teil mitte ainult saavutada autopesu käigus parimaid tulemusi, vaid ka kaitsta värvkatet vigastuste eest. Parimaid tulemusi saavutate, kasutades õigeid autohooldusvahendeid ja pöörates tähelepanu harjade valikule.

Viimased saabumised