ET RU
Helistame tagasi 53870751

Kuidas avada autot, kui aku on tühi

Kuidas avada autot, kui aku on tühi

Viimastel aastakümnetel on autod arenenud üsna lihtsatest ja töökindlatest agregaatidest töökindlateks ja tehnoloogiliselt äärmiselt arenenud masinateks. Tänapäeva auto pakub oma omanikule maksimaalset mugavust – alates reguleeritavast mäluefektiga istmest kuni kliimaseadmeni, mis hoiab salongis temperatuuri sõltumata sellest, mitu kraadi on väljas. Tehnoloogiate areng on viinud selleni, et moodsal autojuhil pole sageli võtit vaja, sest auto avaneb ja käivitub nupuvajutusega. Tehniline areng on suurepärane, kuid toob alati kaasa ka teatud piirangud.

Nii võib moodne auto koos kõigi tema tehnoloogiliste lahendustega muutuda täiesti kasutuks, kui aku tühjaks saab. Aku vastutab kõigi auto süsteemide eest, seega, kui teil on võtmeta sissepääsuga auto ja aku on tühi, siis teil salongi pääseda ei õnnestu. Või õnnestub? Just sellest nüüd rääkima hakkamegi.

Aku on tühi: mida teha ja kuidas toimida?

Esimese asjana tasub öelda, et kui su auto on tühja aku tõttu lukus, siis kindlasti ei maksa klaasi lõhkuda. Esiteks ei saa moodsa autoklaasi lõhkumine, olenemata sellest, kummalt poolt pihta hakata, lihtne olema ja teiseks pole see ka vajalik. Tühja akuga auto avamiseks on mitu võimalust. Loeme need allpool üles.

Kogu saladus peitub võtmes

Esimene ja lihtsaim viis tühja akuga auto avamiseks on kasutada võtit. Ja-jaa, lugesite õigesti, peaaegu igal võtmeta sissepääsuga autol on juhiukse võti. Küsimus on selles, kuidas see üles leida.

Juhiukse võti asub reeglina auto puldis. Kõige tõenäolisemalt on see peidus korpuses. Et teada saada, kas teil on auto füüsiline võti või mitte, kasutage internetti. Kaugeltki kõik edasimüüjad ei räägi autot müües sellisest pisiasjast nagu füüsiline võti võtmehoidjas, nii et te ei pruugi auto mehaanilise avamise võimaluse olemasolust lihtsalt teada.

Pärast võtme leidmist jääb üle vaid leida lukuauk. Kaasaegsetes autodes on sellised arhailised elemendid nagu lukuauk sageli peidetud plastpaneelide ja korkide alla. Lukuaugu leidmiseks ilma auto keret ja disainielemente kahjustamata tuleks teil samuti kasutada internetti.

Kui võtmega uksi avada üritades tundsite, et lukuauk ei allu, ei maksa kasutada füüsilist jõudu. Parem puhastage lukuauk spetsiaalse puhastusvahendiga. Kuna neid lukuauke ei kasutata praktiliselt kunagi, ummistuvad need sageli mustuse ja seintele tekib rooste. Kui olukord pole kriitiline, saab augu suurema vaevata puhtaks ja uksed võtmega avada isegi tühja akuga.

Auto käivitamine “otse”

Uste lukustumine ei ole ainus probleem, millega võite tühja aku tõttu kokku puutuda. Kõige sagedamini seisavad autohuvilised silmitsi tõsiasjaga, et auto lihtsalt ei käivitu, kuna on seisnud veidi rohkem kui 2 nädalat. Selle ajaga kaotas aku kogu laengu. Ainus võimalus on sel juhul kasutada spetsiaalset laadijat või kui olete välitingimustes, siis niinimetatud “krokodille”.

Te vajate teist, laetud akuga autot ja klemmidega juhtmeid energia edastamiseks. Laetud akuga autot kasutatakse energiaallikana teie auto käivitamiseks. Niipea kui starter käivitub, hakkab see genereerima energiat teie auto aku jaoks. Nii saate “krokodillide” abil tühja aku probleemi kiiresti lahendada, olenemata sellest, kas peate auto avama või käivitama.

Pöördumine spetsialisti poole

Viimane meetod on lahendus, mida autojuhid kriitilistes olukordades kasutavad. Mõnikord aku ei tühjene, vaid lihtsalt ei ilmuta elumärke või on olukord veelgi proosalisem: te ei saa auto kapotti väljast avada. Sellises olukorras võite vajada spetsialistide abi. Meistrite poole pöördudes saate enda käsutusse spetsialistide meeskonna koos erivarustuse, patjade ja akulaadimisjaamaga.

Esimesel juhul saab patju kasutada uste avamiseks ilma sõiduki keret ja süsteemi vigastamata. Kui teil aga õnnestus kapott avada, aga pole autot, kust starterile “süüdet” saada, aitavad spetsialistid teil auto käivitada.

Nagu näete, on palju lahendusi, mis aitavad teil tühja akuga autot avada. Kui plaanite oma autole “särtsu anda”, siis ärge unustage ohutusmeetmeid. Kui te pole kindel, et saate sellega ise hakkama, on parem pöörduda ekspertide poole. Sama kehtib ka uste avamise katsete kohta. Jõudu kasutades vigastate ainult oma auto keret, kuid tõenäoliselt ei saavuta soovitud eesmärki. Sel juhul oleks parim lahendus kas füüsilise võtme otsimine või professionaalide abi kasutamine.

Viimased saabumised