ET RU
Helistame tagasi 53870751

Kuidas Eestis kasutatud autot müüa

Kuidas Eestis kasutatud autot müüa

Auto müük on vajadus, millega võite kokku puutuda erinevatel põhjustel. Sõltumata sellest, kas teil on plaanis soetada funktsionaalsem auto või vajate suurt summat raha, jääb müügiprotseduur samaks.

Eesti seadusandlus reguleerib täpselt kõiki ostu-müügilepingu punkte, kuid pädevate asutuste nõuded  –  see ei ole veel kõik. Teil tuleb ka vastata kõigile ostja küsimustele, kui te muidugi kavatsete auto omal käel müüa.

Kasutatud autod on Eestis populaarne tööstus. Tänu võimalusele osta kõrgema klassi auto vastuvõetava hinnaga, kaaluvad paljud autosõbrad endale ainult kasutatud auto ostmist. Kuid see teie ülesannet lihtsamaks ei tee.

Kui te ei ole valmis kulutama aega kõigi dokumentide ettevalmistamisele, ostu-müügilepingu koostamisele ja võimalikele ostjatele auto näitamisele, võite selle usaldada spetsialistidele. Meie NP Autodes tutvume teie autoga ja müüme selle huvitatud ostjale. Seega saate kõik müügiga seotud toimingud meile delegeerida, kulutamata neile aega, ja tegeleda oma asjadega. Kuid milliste probleemidega te kokku puutute, kui otsustate auto iseseisvalt müüa? Räägime sellest allpool põhjalikumalt.

Milliste raskustega autoomanikud iseseisva müügi puhul kokku puutuvad

Autoomanikud arvavad sageli, et ainus nõudmine ostja poolt seisneb auto kontrollimises. Tegelikult pole see kaugeltki nii, sest tänapäeva ostja juhindub esmajoones spetsialistide soovitustest. Toome allpool ära neist peamised.

  • Müüja eelneva ajaloo kohustuslik kontrollimine

See tähendab, et potentsiaalne ostja tunneb huvi, kas teie vara pole arestitud. Igasugune Eesti seaduste rikkumisega kaasnev nüanss võib panna potentsiaalse ostja teie auto ostmise mõttest loobuma.

  • Auto ajaloo kontrollimine

Tänapäeva ostja on kasutatud auto ostu kaaludes kindlasti huvitatud selle ajaloost. See tähendab, et teil on vaja hooldusraamatut kõigi autoga tehtud toimingute loeteluga. Lisaks peavad kõik numbrid kerel ja mootoril ühtima. Kui need on erinevad, peaks hooldusdokument sisaldama teavet asendamise kohta.

  • Kindlustus

Lisaks ülalloetletud aspektidele huvitab tulevast omanikku ka auto kindlustus. Nagu me teame, on Eesti teedel kindlustuseta sõitmine keelatud, see aga tähendab, et peate kas ise kindlustusseltsi poole pöörduma ja teenuse eest maksma või kasutama NP Autode pakkumist.

Tänu koostööle kindlustusseltsidega saame protseduuri korraldada kohe peale ostu-müügilepingu sõlmimist. Sel juhul pole autokindlustus teie ülesanne, selle eest tasub tulevane omanik. Samuti pakume igale ostjale võimalust kontrollida autot hooldustöökojas, mida  ta usaldab. Seega tänu suurele usaldusele müüme kasutatud autod kiiresti, leides motiveeritud ostjad.

Miks on parem usaldada auto müük professionaalidele

Lugesime eespool üles lühikese valiku sellest, mis kasutatud auto ostmist kaaluvat kasutajat tavaliselt huvitab. Hooldusraamatu olemasolu ja auto ajalugu on tühiasi võrreldes auto näitamisega. Tuleb meeles pidada, et esimese korraga õnnestub auto müük vähestel, mis tähendab, et peate kulutama palju aega, kuni auto lõpuks müüdud saate.

Lisaks auto näitamisele tuleb appi võtta ka ärijurist, kes aitab koostada kõigile Eesti seadustele vastava ostu-müügilepingu. Seda vajadust saate vältida, võttes ühendust NP Autodega.

Müüme kasutatud autosid vahendajana ja pakume ostjatele kõiki tingimusi õnnestunud tehinguks. Seda kõike tänu meie spetsialistide pädevusele ja selgele tegevusalgoritmile, mis võimaldab müüa kasutatud autosid maksimaalselt tulusalt nii müüjale kui ostjale.

Kui plaanite lähiajal autot müüa, kuid pole valmis liiga palju aega kulutama, usaldage protsess professionaalidele. Müüme teie auto, leides uue omaniku, kes on nõus maksma teie määratud hinda.

Viimased saabumised