ET
Helistame tagasi 53870751

Kuidas osta autot Internetist?

Kuidas osta autot Internetist?

Kasutatud autod on meie riigis väga populaarsed. 2012. aastal müüdi neid 3 korda rohkem kui uusi. Enamik kuulutusi, mis puudutab nende müüki, asub Internetis. Kuid otsides kasutatud autot Internetist peab olema tähelepanelik, kuna vahel ei ole müüjad päris ausad…

XXI sajandil kõige populaarsemaks viisiks kasutatud auto ostmiseks on saadavate kuulutuste sirvimine spetsialiseeritud Interneti-portaalides.

Sellise lahenduse põhieelisteks on kodust väljumise vajaduse puudumine (auto vaatlemiseks ei pea sõitma läbi mitmeid kilomeetreid) ja muidugi ülemaailmse võrgu kättesaadavus.

Kahjuks ajapikku selgus, et paljud müüjad on selle olukorraga kohanenud, kasutades võrku klientide petmiseks.

Kuidas siis hoida end petturitest, ning millele pöörata tähelepanu Internetis pakkumise vaatamisel?

Kui olete leidnud teile sobiva auto müügikuulutuse, siis eelkõige peab pidama meeles, et esmamuljet ei tasu usaldada. Sest tihtipeale juhtub nii, et auto atraktiivne välimus võib viia ostja tähelepanu tehnilistest probleemidest eemale. Seepärast peab müüja suhtes kasutama piiratud usalduse reeglit.

Enne auto ostmist Internetist peab hoolikalt kontrollima müüja autoriteeti. Mõnedes Interneti-portaalides on selline võimalus olemas. Tänu selle võite saada infot müüja eelnevate tehingute kohta, lisaks lugeda tema käest autot ostnud inimeste kommentaare.

Kui müüja aususe kohta tekkivad mingidki kahtlused, on parem ostust loobuda ning jätkata auto otsinguid.

Auto müük saab Internetis toimuda lisaks müügikuulutustele ka oksjonite vahendusel. Kui olete otsustanud kasutada seda viisi, tasub hoiduda raha müüja kontole ülekandmisest, kuni oksjon ei ole lõppenud. Tasub samuti uurida, kas on olemas võimalus tasuda täissumma auto kättesaamisel. Keeldumine paneb müüja aususe kahtluse alla.

Internet pakub samuti lisavõimalusi välismaiste portaalide näol. Kahjuks on nende kasutamine samuti seotud teatud riskiga. Eelkõige tasub ostust loobuda, kui pakutakse teostada tehing väljaspool Interneti-portaali.

Samuti puudutab see „pimesi“ täissumma või ettemaksu ülekandmist. See on populaarne viis Internetis petmiseks. Petturid ahvatlevad ostjaid meeldivate autohindadega.

Samuti tasub ettevaatlikult läheneda isiklike dokumentide kserokoopiate saatmise küsimustele. Kui te ei ole kindel, et need saabuvad just vajalikule inimesele, siis ei ole vaja saata isiklikke andmeid e-posti teel. Sellisel juhul tasub võtta müüjaga telefoni teel ühendust ning veenduda, et teil on tema õige e-posti aadress.

Igasuguste kahtluste korral on teie käsutuses Interneti-portaali klienditugi, mis saab teile teavitada lisainfot taoliste teenuste kasutamise kohta.

 

Lugupidamisega

Teie NP Autod

Viimased saabumised