ET
Helistame tagasi 53870751

Miks ökoautod on nii kallid?

Miks ökoautod on nii kallid?

Ökoautode idee tekkis päris ammu. Tõepoolest, tavaautod avaldavad väga kahjulikku toimet atmosfääri seisundile meie planeedil, kuid keegi ei loobu autost, sest see on väga mugav ja praktiline. Seega mõte sellest, et see mõjub negatiivselt loodusele, taandub tagaplaanile …

Nüüd palju vahendeid kulub ökoautode loomisele, ehk selliste autode peale, mis ei heida tänavale kahjulikke aineid.
Tõepoolest, olemasolevad tööted juba jätavad sügavat muljet, teadlased on õigel teel. Kuid miks siis nende ökoloogiliselt puhaste autode hind on niivõrd kõrge, et neid praktiliselt ei osta? Sellele on olemas on loogiline selgitus.

Asi on selles, et kõikide riikide ökoloogid kohe panid suure rõhu autotööstusele. Kõige tõenäolisemalt ökoauto on vaid osa meie planeedi puhtana säilitamise idee levitamise plaanist.

Samuti lootsid ökoautode tootjad marulist reaktsiooni tavaautode tootjate poolt. Kuid jällegi, seda ei olnud. Asi on selles, et 80-ndate autode rida arenes väga kiires tempos.

Aegamööda muutusid autod kiiremaks ning aina mugavamaks. Ökoauto selles kaotab ning ei saa hoobelda mitte millegagi peale mittemürgist purset väljalasketorust. Ning ka mugavuse piir ise juba läheneb loogilisele lõpule.

Praegu on autos kõik, mida inimene vajab: sigaretisüütaja, kliimaseade, mis on ühtlasi ka soojendi, ja palju asju. Ökoautot ei ole inimesel lihtsalt vaja, selles ei ole tarvidust. See põhjustab sellise maksumuse. Tööted peavad end ära tasuma, kuid seda ei juhtu, ja entusiastid vaid ostavad taolisi autosid kollektsiooni, selle jaoks, et need lihtsalt olemas oleksid.

Selliste autode väljatöötamisel kasutati kõige kallimaid materjale: plaatinat, kulda, haruldasi lahuseid ja happeid. Aga milleni see viis? Sellised autod on muutunud ühekordseks ja neid on võimatu remontida mitte üheski autoteeninduses, kuna mitte kellelgi ei ole plaatinast kolbi või näiteks filtrit mingisugusest kummalisest käsnast. Kui auto läheb katki, siis tuleb osta uus.

Võimalik, et arendajad arvavad, et see läheb üle, kuid keegi ei taha maksta kaks korda, seda enam nii kõrget hinda. Praegu ei ole teada, kas edaspidi jätkatakse taoliste autode tööteid, ning kas need muutuvad veel kallimaks. Aga fakt on selles, et inimesel ei ole nende järele vajadust ja ta pigem unustab selliste autode eksisteerimisest.
Ja see on täiesti asjata, sest kui isegi pool autoomanikest vahetaksid oma auto ökoauto vastu, meie atmosfääri hakkaks taaselustuma ja muutuks puhtamaks.

Viimased saabumised