ET RU
Helistame tagasi 53870751

Must jää teel. Nähtamatu oht.

Must jää teel. Nähtamatu oht.

Esimeste külmade saabumisega muutub teepind alati ohtlikuks – see on kaetud niinimetatud musta jääga ehk õhukese, peaaegu nähtamatu külmunud veekihiga. Ja kuna seda pole nii lihtne märgata, suureneb libisemise oht.

Paljud autojuhid sõidavad  sügise lõpus endiselt suverehvidega ega ole seega libedal teekattel liiklemiseks valmis. Liiklejad peavad arvestama kiiresti muutuvate ilmastikuoludega. Kui niiske õhk, vihm või udu teepinnal külmub, ilmubki see must jää. Enamasti juhtub see öösel või varahommikul, kui õhutemperatuur langeb alla nulli. Kuidas seda ebasoodsat nähtust märgata? Ainus nähtav märk jää moodustumisest teel on see, et sõidutee helendab kergelt ja jätab niiske mulje. Juht peaks pöörama tähelepanu teepervele, puudele ja teepiirdele. Kui need on ka jääga kaetud, on tee muutunud ohtlikuks.

Musta jääga kaetud teel sõites tunneb juht, et rooli on liiga kerge keerata, see ei avalda mingit vastupanu.  Samuti tuleks muretseda, kui pole kuulda teel veerevate rataste heli.  Sellises olukorras on keelatud käituda impulsiivselt, järsult pidurdada või rooli keerata. Jäisel pinnal liikuva sõiduki üle kontrolli saavutamiseks vähendage aeglaselt kiirust, tõstes jala gaasipedaalilt. Kõige parem on püüda teha nii, et asi libisemiseni ei jõuakski. Tänu tee hoolikale jälgimisele ja teadmistele kohtadest, kus seda nähtust kõige sagedamini esineb, saate kiirust aegsasti vähendada.

Eriti sageli võib musta jääd kohata järvede ja jõgede lähedal, metsa- ja künklikel aladel, samuti sildadel, viaduktidel ja tunnelites. Nendes kohtades on soovitatav aeglustada ja säilitada tavalisest suurem vahemaa ees oleva sõidukiga.

—-

Tänapäeval kubiseb Eesti autoturg nii uutest kui ka kasutatud sõidukitest. Kuid te võite olla kindel, et me aitame teil valida optimaalse variandi, sest auto pole mitte ainult liiklusvahend, vaid tõeline abimees ja sõber. Valige sõpru mõistlikult firmast NP Autod!

Suur autode valik Tallinnas.

Viimased saabumised