ET RU
Helistame tagasi 53870751

Müün kasutatud auto: juhend

Müün kasutatud auto: juhend

Varem nõudis auto müük palju aega ja vaeva. Müüjad panid ajalehte lihtsad tekstkuulutused, ostjad aga tegid auto seisukorra kohta järelduse alles vahetul kohtumisel. Teiseks võimaluseks oli näiteks suur autoturg, kus müüjad maksid igapäevast taksi võimaluse eest oma raudne ratsu müüki panna. Tänaseks on autode müük Tallinnas teinud läbi märkimisväärseid muutusi ja nüüd on ostjate elu läinud lihtsamaks, müüjatel aga raskemaks, sest saab ju nüüd auto seisukorra üle otsustada fotode põhjal, läbisõit selgitatakse välja spetsiaalsetel veebilehtedel, kasutamise iseärasustest aga saab teada foorumitest. Seepärast anname teile mõned asjalikud soovitused juhuks, kui peaksite tahtma müüa kasutatud autot.

Esimene mulje

Esimesest muljest mingi sündmuse või eseme kohta on väga raske vabaneda. Inimestel on kalduvus pärast esimest pilku teie autole hakata kohe sildistama ja karme järeldusi tegema. Te ei veena kedagi, et lihtsalt kasutate autot igapäevaselt ja porilombist sõideti sellega läbi kõigest paar tundi tagasi. Edukad müüjad löövad oma auto enne igat presenteerimist põhjalikult läikima. Samuti on kohustuslik salongi täielik keemiline puhastus. See on märksa tõhusam kui paar maskeerivat lõhnakuuske.

Kui pakute ostjatele vaatamiseks kolmekordse porikihiga kaetud külgede, tolmuse pakiruumi ja lehkava salongiga autot, teevad nad järelduse, et te ei ole oma sõiduki eest üldse hoolitsenud ja tõenäoliselt olete unustanud seda remontida. Kõik see puudutab ka fotosid, millega te tavaliselt müügisaitide kuulutusele lisate. Kõik, kes soovivad Eestis autot osta, langetavad valiku alati mitte trepikoja kõrval seisvast autost telefoniga tehtud räpaka pildikese, vaid mere kaldal päikeseloojangus tehtud kauni foto kasuks, kus auto näeb välja nagu kallis itaalia superlimusiin.

Rihtimine

Mida siis ikkagi teha tolle mõlgiga pakiruumil, kriimuga uksel, tibakese roostega ukseläve piirkonnas ja mõraga esiklaasis? See jäägu juba teie otsustada. Te ei saa lisada auto turuhinnale seda, mille kulutate nende probleemide kõrvaldamisele, kuid saate pakkuda allahindlust alghinnast. Kui te kõik need vead remondite, saate oma kasutatud auto mõistagi müüdud tunduvalt kiiremini ning kiirmüügi korral te seega sellest ei pääse.

Kus müüa kasutatud autot?

Sõna otseses mõttes veel mõni aasta tagasi tähendas «auto salongi müümine» või «hangeldajate kätte andmine» praktiliselt «armsast autost loobumist võileiva hinna eest». Nüüdseks on Eesti autoturul käimas tihe konkurentsivõitlus, mistõttu suhtuvad autosalongid nüüd auto ostmisse ja selle edasisse müüki hoolikamalt ja individuaalsemalt. Edasimüügi korral lisanduv juurdehindlus on autode hulga suurenemise arvelt iga aastaga üha madalam ja madalam ning seepärast tähendab oma kullakese salongile loovutamine täna mitte 30-40% kaotust kavandatud hinnast, vaid kõigest mingi 5-7%.

Kui te aga olete 100% kindel, et teie kasutatud auto on müügivalmis, proovige seda müüa spetsiaalsetel veebilehtedel. Varuge kannatust, sest see on väga pikk protsess. Kirjutage värvikas kuulutus, lisage paar fotot, võrrelge hindu sarnaste pakkumistega ja täiskäik edasi – meie soovime teile edu. Kui te aga soovite oma auto müüa garanteeritult võimalikult kiiresti, mugavalt ja sekeldusteta, aga mis peamine – parima hinnaga, siis tere tulemast meie juurde!

Täna on Eesti autoturg nii uute kui kasutatud autode müügipakkumistest üleküllastunud. Siiski võite kindlad olla, et meie aitame teil leida ideaalselt sobiva variandi, sest teie auto – see ei ole pelgalt liikumisvahend, see on tõeline sõber ja abimees. Valige sõpru targalt – NP Autod aitab teid!

 

Viimased saabumised