ET RU
Helistame tagasi 53870751

Auto värvimine: kuidas protsessi käigus vigu vältida

Auto värvimine: kuidas protsessi käigus vigu vältida

Auto värvimine: kuidas protsessi käigus vigu vältida

Auto värvimine on hea võimalus taastada auto esialgne sära ja läige. Kui hoolega te ka oma sõidukit ei hoiaks, ei mõju pori, mutukad ja eriti päike auto kerele ülemäära säästvalt. See tähendab, et ajapikku tekib auto värvikihile kriime ja täkkeid, värv ise aga võib pleekimise tõttu sootuks tuhmuda. Olukorda saab muuta värvi värskendamisega, aga mida selleks teha?

Autode värvimine on mitmeetapiline protsess ja iga etapp nõuab asjatundliku spetsialisti kätt. Just seepärast tuleb see töö usaldada professionaalidele. Kui teil on näiteks vaja auto uks originaalvärvi värvida, on NP Autode spetsialistid alati valmis teid aitama.

Meil on olemas kõik vajalikud seadmed ja tingimused kvaliteetseks auto värvimine Tallinnas. Meie meeskond koosneb ainult pikaajaliste kogemustega spetsialistidest, tänu millele julgeme lubada, et suudame kvaliteetselt ellu viia ka teie kõige julgemad ideed.

Kuidas toimub autode värvimine?

Mainisime eespool, et sõidukile uue värvkatte loomine sisaldab mitut etappi ja iga etapi teostuse kvaliteet mõjutab otseselt valmis värvkatte kvaliteeti. Etappide loetelu, mille spetsialist peab teie auto värvimise käigus läbi viima, on järgmine:

  1. Autopesula ja ettevalmistamine – selles etapis peseb spetsialist auto kere põhjalikult puhtaks, eemaldades kogu pori ja putukate jäljed.
  2. Rooste eemaldamine ja puhastamine – rooste on sõiduki kvaliteetse värvimise peamine vaenlane ja seetõttu tuleb sellest enne värvitöid kindlasti vabaneda. Selleks kasutab spetsialist spetsiaalseid kemikaale ja kui roostest kahjustatud kohad on töödeldud, tuleb need korralikult puhastada.

Rooste eemaldamine ja puhastamine

  1. Pahteldamine ja lihvimine – selles etapis parandab meister kere detailidel olevad kriimustused ja mõlgid. Kui olete huvitatud auto pampri värvimine, sõltub ajakulu vigastuste hulgast.

Pahteldamine ja lihvimine

  1. Kruntimine – see on üks viimaseid etappe enne uue värvi pealekandmist. Õige pinnalekandmise tehnika on uue värvkatte jaoks vastupidava aluskatte loomise juures kõige tähtsam üldse.
  2. Värvimine – see on protseduur, mille käigus kannab spetsialist värvi auto üksikutele osadele või kogu kerele. Enne värvi pealekandmist on oluline, et spetsialist valiks õige värvi ja temperatuur boksis püsiks kogu värvimisprotseduuri vältel stabiilne.
  3. Lakkimine – see on värvimise viimane etapp, kus auto või mõned selle detailid kaetakse lakiga. Seda tuleb teha ettevaatlikult ja kõiki juhiseid järgides. Kaetakse enamasti 2-3 kihiga.

Autole kvaliteetse värvkatte loomise peamine saladus on materjalide õige  valik. NP Autode spetsialistid töötavad ainult esmaklassiliste kruntvärvide ja värvidega, mis võimaldavad luua autole lühikese ajaga täiusliku värvkatte.

Kuidas auto värvimisel mitte vigu teha?

Eespool mainisime, et mõistlik on autole uue värv- ja lakk-katte loomine usaldada professionaalidele, kuid paraku on palju autoomanikke, kes meiega ei nõustu. Paljud leiavad, et saavad täiusliku katte loomisega ise hakkama, kuid see töö nõuab eritingimusi. Esimene asi, millele tuleks tähelepanu pöörata, on materjalide valik. Värv, krunt ja pahtel, samuti roostevastased vahendid peavad kõik olema ülimalt kvaliteetsed. Vastasel juhul vastupidavat katet luua ei õnnestu. Kui otsustate värvida välitingimustes ning boksi kasutamata ja temperatuurirežiimi järgimata, võib tulemuseks olla värvkate, mis kaua ei kesta. Nii te kvaliteetset värvkatet ei saa.

​Meie ettevõttes NP Autod teame, et paljud autoomanikud tahaksid oma auto värvkatet uuendada, kuid loobuvad sellest mõttest kõrge hinna tõttu. Just seepärast otsustasime pakkuda ahvatlevamaid tingimusi, mille korral auto värvimine teie rahakotti auku ei tee. Selleks, et teada saada, kui palju maksab auto värvimine ja millal saab töö alustamiseks spetsialisti külastada, kasutage meie kodulehel olevaid kontaktandmeid. Meie müügijuht vastab kõigile küsimustele ja ütleb, millal saate oma auto meie juurde tuua.

Viimased saabumised