ET RU
Helistame tagasi 53870751

Kõige usaldusväärsemate ärandamisvastaste meetodite TOP Eestis

Kõige usaldusväärsemate ärandamisvastaste meetodite TOP Eestis

Tänapäeva maailmas, kus auto on muutunud igapäevaelu lahutamatuks osaks, jääb turvalisuse ja ärandamise eest kaitsmine sõidukiomanike jaoks üheks prioriteediks. Kõrge transpordiaktiivsusega riigina ei jää ka Eesti sellest probleemist puutumata. Autoomanikud on sunnitud tähelepanu pöörama kaitsemeetmetele, kuna ärandamine pole ju ainult rahaline kahju, vaid ka isikliku turvalisuse rikkumine.

Miks on auto ärandamise eest kaitsmise küsimus Eestis nii aktuaalne?

Turvalisuse ja auto ärandamise eest kaitsmise küsimus muutub Eestis üha teravamaks seoses mitmete teguritega. Esiteks toob tehnoloogiate hoogne areng autotööstuses kaasa oma uuendused, mida paraku ei kasutata ainult üldiseks hüvanguks. Täiustatud meetodid sissemurdmiseks ja turvasüsteemidest mööda hiilimiseks nõuavad autoomanikelt põhjalikumat ja terviklikumat lähenemist.

Teiseks kasvab koos liikluses osalevate autode arvu kasvuga ka kurjategijate huvi nende vastu. Eesti kui kõrge transpordiaktiivsuse ja tiheda teedevõrguga riik ahvatleb ärandajaid, kes näevad selles ebaseaduslikuks tegevuseks soodsat keskkonda. Võimalus liikuda kiiresti üle piiri naaberriikidesse muudab autovargused kurjategijatele väga atraktiivseks.

Lisaks muudab Eesti geograafiline asukoht, piiridega nii Läti kui teiste riikidega, meid atraktiivseks autovarguste ja edasimüügi turuks. Ühest riigist varastatud autod saab kiiresti üle piiri toimetada ja seal ümber registreerida, mis tekitab tõsiseid raskusi nende avastamise ja seaduslikule omanikule tagastamisega.

Ülalnimetatud tegureid arvestades on Eesti autoomanikud sunnitud pöörama kõrgendatud tähelepanu oma sõidukite turvalisusele. Aga milliseid kaitsemeetodeid saab nimetada kõige usaldusväärsemateks ja tõhusamateks? Sellest järgmisena räägimegi.

Parimad meetodid auto ärandamise eest kaitsmiseks Eestis

Enamus autoomanikke kipub arvama, et oma auto kaitsmiseks pole tarvis muud teha kui paigaldada piisavalt usaldusväärne signalisatsioon. Tegelikult on ärandamisvastane kaitse märksa keerulisem kui paista võib.

Asi on selles, et sedamööda, kuidas arenevad signalisatsioonisüsteemid, arenevad ka süsteemid, mille abil neist mööda minna. Kunagi nii usaldusväärsest sõidukisse võtmeta sisenemisest mööda hiilimine võtab nüüd varastel spetsiaalse programmaatori abil aega vaid mõne sekundi. Kuid kas on muid võimalusi, kuidas oma autot volitamata sissetungi eest kaitsta? Loomulikult on. Toome ära nende loetelu.

  • Toite salalüliti

Toite salalülitid on üks juhtivaid tipptehnoloogiaid, mis vaatamata oma suhtelisele haruldusele jäävad endiselt äärmiselt tõhusaks ärandamisvastaseks vahendiks.

See mootori lukustusnupp paigaldatakse kohta, mida teavad ainult autoomanik ja selle paigaldanud spetsialistid. Selle eripära seisneb selles, et ärandajal kulub seadme avastamiseks tunduvalt rohkem aega, kuna see võib olla peidetud kõige ettearvamatumasse kohta. Kui otsingud vilja ei kanna, siis varas mitte ainult ei saa autot käima, vaid raiskab ka väärtuslikku aega, mis suurendab tema kinnipidamise tõenäosust.

Hoolimata kaasaegsete alarmide tipptasemel tehnoloogiatest arvestavad paljud autoomanikud Eestis sageli vaid ühe turvaaspektiga, lootes automaatsüsteemidele. Salalülitite kasutamine võib pakkuda lisaturvalisust, nurjates autovaraste plaanid ja tagades sõidukiomanikele nende sõidukite turvalisuse ja võõraste valdusse sattumise vältimise osas suuremat meelerahu.

  • Roolilukk

Üks ammu tuntud turvameetodeid on roolilukk, mis vaatamata sellele, et seda tänapäeval enam eriti ei kasutata, jääb siiski turvasüsteemi oluliseks elemendiks.

Hoolimata pikast ajaloost on roolilukul siiski mõned puudused, muu hulgas üsna tagasihoidlik töökindlus. Professionaalsed autovargad tulevad selle seadme mehhanismiga kiiresti toime, mis tänapäeva tegelikkuses vähendab luku tõhusust. Rooliluku kasutamine võib siiski olla kasulik, et kurjategijat mõnda aega takistada.

Rooliluku oluliseks eeliseks on selle võime luua võimalikele autovarastele lisatakistus. Autole paigaldatud roolilukku nähes võib ründaja oma plaanist loobuda, eriti kui mehhanismi lahtimurdmiseks on vähe aega. Seega toimib roolilukk heidutusena, vähendades eduka autovarguse tõenäosust 35%. Eesti autoomanike turvalisuse kontekstis võib selle seadme kasutamine olla oluline ärandamisvastane element ning pakkuda nende väärtuslikule varale lisaturvalisust.

  • Rattalukusti

Lukustid kujutavad endast tõhusaid turvavahendeid, mis pakuvad Eesti autoomanikele maksimaalse kaitse tagamiseks ja potentsiaalsete autovaraste peletamiseks mitmesuguseid süsteeme.

Lukustite tootjad pakuvad laia valikut tõhusaid ja erinevaid turvaaspekte hõlmavaid lahendusi. Kõigi lukustussüsteemide eesmärk alates elektroonilistest kuni klassikaliste mehaaniliste seadmeteni on pikendada aega ja suurendada vaeva, mis kurjategijal auto avamiseks kulub. Oluline on märkida, et sageli tagavad just terviklahendused kõrgeima turvataseme, kuna ühendavad endas erinevaid tehnoloogiaid ja mehhanisme.

Lukusti paigaldamine on sõiduki turvalisuse tagamisel võtmetähtsusega, kuna selle peamine eesmärk on luua takistus, mis sunnib potentsiaalset pätti kulutama auto avamisele võimalikult palju aega ja vaeva. Võib-olla loobub ta seetõttu auto varastamise kavatsusest, mistõttu on lukustitel Eestis autoomanike turvavahendite arsenalis oluline koht.

Hoolimata sellest, et loetletud meetodid on üsna radikaalsed, on nende esmane ülesanne kui mitte kaitsta autot sissemurdmise eest, siis vähemalt varast kinni hoida, kuni saate ta ise kinni pidada. Eestis oleks optimaalne lahendus auto varguse eest kaitsmiseks klassikalise kvaliteetse alarmi kombineerimine radikaalsemate mehhanismide, näiteks ratta- või roolilukuga. Sellega te mitte ainult võtate sissemurdjalt võimaluse teie autoga parkimiskohalt lahkuda, vaid te saate ta ka pädevatele asutustele üleandmiseks kinni pidada.

Viimased saabumised