ET
Helistame tagasi 53870751

Milline autoklaaside toonimine on lubatud?

Milline autoklaaside toonimine on lubatud?

Toonitud autoklaasid on üpris mugav element, kuna tegelikult kaitsevad need autos reisijaid päikesekiirte eest. Kuid hiljuti muutus autoklaaside toonimine vaid viisiks näitamaks oma staatust…

Toonimist hakati keelama ning toonkilet võib kanda peale vaid teatud kohtadele, ei ole lubatud autot üleni toonida.

Toonkiledel on väga erinevaid tüüpe ning kohti, mida võib toonida, on hakatud piirama.

2012. aastal võeti vastu seadus, kus on kirjeldatud, milline toonimine on lubatud, ning milliseid toonkile tüüpe siiski võib kleepida enda auto klaasidele.

Praegu tohib toonida tagaklaasi, tagumisi külgklaase. Lisaks on lubatud kanda esiklaasi ülemisele servale toonitud riba, mille suurus ei tohi ületada 14 sentimeetrit.

Kui aga tahate toonida autot üleni, siis ka see on võimalik, kuid kile värv ei tohi ületada 70% päikesekaitsvast värvist.

Kui aga eelmainitud reegleid ei täideta, siis Teie autolt lihtsalt võetakse maha numbrimärgid, see aga kohe kindlasti ei ole parim sündmuste areng. Mõned autojuhid sõidavad üleni toonitud autodega, kusjuures erinevat värvi kiledega, mis võivad olla nii mustad kui ka rohelised.

Selleks on aga vaja spetsiaalset luba, mida tavaline autojuht ei saaks, kuna ta ei ole eriauto juhiks.

Toonimisel on olemas kaks tüüpi: pihustamine ja spetsiaalne toonkile. Pihustamine ei ole hea toonimise viis. See on kergelt deformeeritav, kriimustatav ning seda ei ole mugav pesta.

Pihustatud toonimine hakkab pragunema ega teeni teid sugugi kaua. Tavaline kile on aga väga hea viis klaaside toonimiseks. See jääb väga tihedalt klaasi külge kinni, moodustades sellega peaaegu ühtse struktuuri.

Lisaks saab seda autohoolduses auru abil väga lihtsalt maha võtta, tekitamata seejuures autoklaasile tõsist kahju. Toonkile on parimaks variandiks, kui tahate toonida vaid kindlaid auto osasid.

Kui autoklaasid ei ole toonitud vastavalt seadusele, siis selle eest määratakse trahv – 50 EUR. Samuti võetakse autolt maha numbrimärgid. Kuid pärast trahvi saamist võite kile klaasidelt ära võtta ning numbrimärke ära ei võeta. Ei ole mõtet toonkilet maha võtta pärast seda, kui teid on peatatud, kuna trahv määratakse toonitud klaasidega sõidu eest…

Viimased saabumised